loader image

Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Düzeltme (PDR) , dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar kaporta göçüklerinin özel göçük aletleri yardımıyla aracın orjinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapmadan düzeltilerek eski haline getirilme işlemidir. 

Küçük ve büyük ölçekli park hasarları, ve dolu hasarları aracın orjinal boyasına zarar vermediği takdirde, özel onarım teknikleri ile düzeltilerek eski haline getirilir. 

Boyasız Göçük Düzeltme İşleminin Faydaları Nelerdir?

Aracınız, hasar almadan önceki haline boya işlemi görmeden kavuşacağı için ikinci el satışında değer kaybına uğramaz.

CAR MEKAN’da Boyasız Göçük Düzeltme İşlemi Nasıl Yapılır?

Boyasız göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına; hasarın çap, derinlik ve şekline göre özel aletlerle ulaşılarak dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşabilme oranı % 85-90‘dır.

Göçük düzeltme işlemlerinde otomobilin panel arkasına ulaşılamayan veya arkası kapalı olan bölgelerdeki kaporta göçükleri (kapı direkleri, arka çamurluk vs.) ile yüksek oranda düzeltilir. 

Göçük düzeltme işleminden etkili bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki sacın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Daha önce hasar görmüş, macunlanıp boyanmış saç veya alüminyum alaşımlı paneller üzerindeki göçüklerin giderilmesinde bu onarım tekniği kullanılmaz. Böyle durumlarda macunun ve boyanın çatlama ihtimali çok yüksektir. 

Onarım işlemi Boyasız Göçük Düzeltme Tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilir daha sonrasında boyanır.

Boyasız Göçük Düzeltme hizmeti için online randevunuzu hemen oluşturun.
STEK VE LLUMAR YETKİLİ BAYİSİ
Hemen Ara